KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886215
nr 1488 6215
Eric Lundgren
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Göteborgs hamn. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 september 2022
kl 19:36:03
100 kr
150 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr